Osud je dán jen pro lidi, kteří ho nedovedou změnit.
UPOZORNĚNÍ !
Celý příští týden a nejspíše i ty následující dva týdny, tudíž od 8.8.2015 do asi 31.8.2015 tu nebudu ! Budu je mít úplně plné, nebojte se, dozvíte se, nechci to moc prozrazovat :) Prosím, AFFs, omluvte mě, že nezavítám dlouhou dobu k Vám na blog,ale to vy určitě taky chápete :)
Děkuji za pochopení.

PROJEKT ! - Téma 3. - Feminismus.

24. února 2015 v 21:04 | ►Kiwi◄ |  Projekty a Soutěže.
Ahoj :))
Tak tu mám další téma :))! A to je téma třetí ! A to třetí téma byl FEMINISMUS!
Je tu pouze pár názorů, narozdíl od prvního tématu. Jestli to takhle půjde dál,tak projekt budu muset POzastavit :( Tak tu :)
Style-by-Baru :
No na tohle to popravdě ani žádný názor nemám ale.. to nevadí.
Feminismus můžete vnímat jako hnutí. Feministky jsou považovány za ženy, které nemají rády muže.
Jedná se o organizovanou angažovanost žen za jejich zájmy a práva v ekonomické, politické, sociální a kulturní oblasti.
Muži byli považováni za nadřazené pohlaví a postavení žen bylo v minulosti velice proměnlivé a někdy byly dokonce pouze soukromým majetkem svých otců a manželů.
Dalo by se tedy zjednodušeně říct, že feminismus znamená přesvědčení.

No tady jste měli takovou wikipedii ale teď už na můj názor.

Ale jediný problém je že ani názor nemám.
Každopádně bych řekla že ženy by měli být více.. (jak to jen říct) řekněme prosazovány.
(a nikdy jsem nevěděla co přesně to je)
no prostě- ŽENY BOJUJTE A ČAU
ne? Tak ne.Vevii :
V dnešní době se mi mi nelíbí, že někteří lidé porovnávají ženy s mužem. Pracovní příležitosti by měl dostat každý nehledě na pohlaví, proč by muži měli dostávat větší plat než ženy, přeci to záleží na funkci dané práce a né na pohlaví. Někdy mě štve, když mi někdo řekne to nemůžeš, protože seš žena, to mě vytočí, přeci to, že jsem žena tak to nemohu zvládnout? Ano jsou jisté práce kdy žena nestačí fyzicky, ale to neznamená, že muži toho musí využívat a mít nos nahoru.. Mělo by se posuzovat jak moc je člověk šikovný, nebo když jde o práci, jestli se danou funkci hodí, nemělo by se řešit pohlaví. Podle mě je toho plný svět, kdy jsou ženy jistým způsobem zneužívané.
Přeji dobré ráno.
Vevii

onepatas :
Feminismus? Upřímně... (Ne)chápu to.
Na jednu stranu se nedivým, že se ženy snaží prosadit své pohlaví. Staletí byly různě potlačovány, utlačovány a "zavírány k plotnám"... Je dobře, že se nedáte! Co to je, aby si muž myslel, že všemu vládne a ženu bral za majetek, za "robota", který po něm uklidí, uvaří mu a pak mu ještě zpříjemnil večer...
Každopádně my žijeme ve střední Evropě.
Uznávám, že je stále rozdíl mezi tím být muž a žena... Ale chtít za každou cenu to, aby byly obě pohlaví brány dle stejných měřítek? Blbost... Právně jsme si jako pohlaví rovni, ale stále jsme různí. Není možné, aby vnikla unisex společnost...
Právě v těch rozdílech jsme úžasní. Je tedy blbost bojovat i v moderní evropské společnosti, kdy ženy mohou vést firmy stejně jako muži, kdy si samy určují životní cestu, partnery... Sama německá kancléřka je důkazem toho, že ženy už se mužům vyrovnaly.
Občas mi totiž přijde, že právě to dlouhodobé utlačování žen v nich vzbudilo touhu ukázat, že jsou něco víc než muži... Ale to je kravina. Jsme si právně a dle přírody rovni... Avšak v tom smyslu, že oboje pohlaví jsou potřeba. Každé má to svoje "navrch", ale také má své "mouchy", které vykrývá pohlaví opačné...
Bojujme tedy raději za jiné věci... Spojme jako pohlaví síly k něčemu užitečnějšímu. ;)


Jana :
Feminismus

Dlouho jsem přemýšlela co k tomuto tématu napsat. Tohle slovo jsem zhruba před pěti lety slýchala všude, četla jej ve všech časopisech. V tramvaji poslouchala hovory typu, "no jo ženy feministky". Ale dnes? Nějak toto slovo přestávám slýchat. Ženy se již na některých pracovních pozicích díky svým znalostem a talentu dostaly do popředí řady firem a dokázaly, že na to zkrátka mají. Přesto však nás ještě někde neberou jako rovnocenné osoby.
Bud´o něm budeme slýchat hlasitěji nebo jen o něm vědět, naopak tomu bude v sociálně slabších zemích, kde je tento pojem stálem velkým diskusním pojmen.

►Kiwi◄ :
Feminismus. No...obecně. Nevím co k tomu přesně říct. Na jednu stranu myslím, že to je možná i dobré,ale na druhou ...ne. Chtěla bych jen opravit Barču. Feministky mají rády muže, dokonce je zapojují do některých svých projektů. Ale bojují pro svá práva. Myslím si, že je třeba dobré, kdy ženy bojují,aby za stejnou práci měly stejný plat jako muži. Ale například. vemte si, že si trochu protiřečí. Teď bude nejspíše znovu zavedena vojna a mluvilo se i o tom, že by byla i pro dívky. Ajaj. No. Takže feminismus bych řekla, že je takový... všelijaký :))
No, tak nevím zda se Vám článek líbil,ale aspoň něco :))! Pokud mi témata dopíší,přidám je :))
Vaše ►Kiwi◄
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama