Osud je dán jen pro lidi, kteří ho nedovedou změnit.
UPOZORNĚNÍ !
Celý příští týden a nejspíše i ty následující dva týdny, tudíž od 8.8.2015 do asi 31.8.2015 tu nebudu ! Budu je mít úplně plné, nebojte se, dozvíte se, nechci to moc prozrazovat :) Prosím, AFFs, omluvte mě, že nezavítám dlouhou dobu k Vám na blog,ale to vy určitě taky chápete :)
Děkuji za pochopení.

PROJEKT ! - Téma 2. - Internet a my!

17. února 2015 v 20:32 | ►Kiwi◄ |  Projekty a Soutěže.
Ahoj :)! Tak tu máme 2. téma! Tak klikněte a dozvíte se několik dalších názorů :))Téma bylo Internet a my.
Blogerky uvedly klady a zápory :) Tak tu :) :

Sárča :
Pod slovem my si z nějakého důvodu představuji spíše ' dnešní' generaci, přestože to není pravidlem. Vezměte si naší závislost na moderní technice, bez které již nedáme ani ránu, zatímco starší lidé ji ani tak moc nevyhledávají. Jdou radši na zahrádku nebo na procházku..A myslím si, že to je mnohem lepší (a zdravější) než hodiny bezdůvodně čumákovat před počítačem.
Hezkým příkladem je věc, která se mi dnes udála. Ráno jsem zapla svůj notebook, který mi z nějakého důvodu hlásil, že je s něčím problém a odmítal mi naskočit. Stále se mi to nepodařilo a můžu děkovat, že máme doma ještě jeden počítač, neboť jsem měla nějaké zařizování do školy a bez něj bych byla zřejmě nahraná.
A teď si uvědomme, že tento problém řešíme pouze my. Ti, co studují či stále pracují s nějakými stroji a počítači. Kdyby nyní někdo odpojil internet, myslím, že lidstvo by to neslo hodně těžce. Veškeré platby, objednávky..všechno by zamrzlo. Najednou bychom měli na všechno spoustu času. Na čtení, na školu, na kamarády, na rodinu...
Nakupovat bychom chodili pouze v době, kdy by byly krámy otevřené. Poštu bychom si vyzvedávali max. jednou denně. Žili bychom tak, jak žili naši vrstevníci několik let nazpět, kdy žádné 'internety' (jak říká jedna moje známá) ještě neexistovaly.
Co si ale myslím, že je dobré si uvědomit, je skutečnost, že přestože k nám internet a technika již neodmyslitelně patří, měli bychom stále mít respekt ke starším. Oni jako mladí také měli pro nové vymoženosti větší pochopení, než jejich rodiče či prarodiče. Stejně tak to bude, až my budeme mít děti, nebo třeba vnoučata. Myslíte, že stále budeme techniku takto ovládat? Ani náhodou. Budeme pro ně neandrtálci, kteří nejsou schopni pochopit, jak že to létající auto vlastně lítá..
Toto video skvěle ukazuje rozdíl mezi generacemi. Co nám může přijít naprosto logické, ostatní to tak nevidí.
Co bych ještě ráda zmínila je smutná skutečnost, že internet neovládá jenom nás, ale i o hodně mladší děti. Jak je možné, že narážím na sedmileté holky, které se snaží natáčet na YT videa typu 'Marry, F*ck, Kill tag', kde mluví o tom, s kým by se rádi vyspali..? Vážně, děti, co se to s vámi děje? Přijde mi to hodně smutné a nepochopitelné. Přeci jen, na tohle mají dost času... Internet nás sice bude ovládat dále, ale mám názor, že by to mělo být až od určitého věku. Nechápu, jak rodiče mohou nechat své děti dělat..tohle..Obzvláště v tomto věku...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Těším se na další téma:)
Sárča (silver-linings) :)


Vevii :
Internet a my:
Vzpomínám kdy jsem se poprvé setkala s internetem, bylo to na základní škole v rámci učiva, do té doby jako dítě jsem nevěděla, že internet existuje. Na internetu vždy najdu vše co potřebuji. Nejčastěji jsem na facebooku, blogu. Někdy mě štve, že jsem na internetu několik hodin, které bych mohla využít jinak, ale je na každém co dělá ve volném čase. Někdy se mi nic nechce občas to zná každý lehnout k PC a nic nedělat jen odpočívat. Za mě internet ano, ale s rozumem.
Přeji pěkný den.
Vevii

onepatas :
Ahoj Kiwi,
chci se omluvit, ale aktuální téma nestíhám. Mám nyní rozpracovanou kresbu a prioritní úkoly do školy. Je možné, že napsané téma zašlu (což bych rád, třeba zítra v buse najdu čas), ale raději se mnou nepočítej.

Barča Hrstková :

Odstoupila, kvůli nedostatku času.

Alien :
Druhým tématem je internet a my. No, tak přemýšlím, čím bych začala jako první. K tomuto tématu by se toho dalo napsat dost.
Rozhodla jsem se tenhle článek napsat jako takové menší zhodnocení pro a proti.
Podle mého názoru je internet "místo", kde najdete úplně všechno. Když to teď vezmu z mého pohledu, já osobně si tam hledám úplně všechno, co mě v tu danou dobu zajímá, nebo potřebuji vědět. Když vám něco je, najdete si, co by vám mohlo být, když hledáte nějaké místo, máte tam super mapy, kde ho najdete, najdete si tam skvělé recepty a dokonce se díky internetu dělají rychleji práce do školy nemyslím tím to, že to zkopírujete, ale hledání je rychlejší jak v knížkách. Je tam zkrátka všechno. Komunikace, stejně jako na mobilech je rychlá, máte odpověď hned. Nemusíte vůbec na nic čekat. Dá se tam zabít třeba deštivý odpoledne nějakou super hrou. Můžete tam koukat na filmy, videa, poslouchat písničky a dokonce se sami prezentovat formou blogů nebo videí. Řekla bych, že je to takový svět neomezených možností.
A tím se dostáváme k těm záporným věcem. Tím, že se zrychlila komunikace, lidi si nejsou tak blízko a neumí psát obsáhlé dopisy. Nemusejí čekat na odpověď několik dnů, píšou krátké věty, poznají se během chvíle. Být to na mě, dopisy bych zavedla jako povinnost. Jako další negativum je, že je to hrozný žrout času. Ale strašný. Někteří z nás na internetu trávíme příliš mnoho času. Internet je místo, které bychom měli používat občas a ne se tam schovávat před realitou, i když je to občas třeba příjemné.
Další věc a to nevím, jestli zařadit do negativa, ale chci to tu zmínit je, že rozhodně internet není lepší "svět" než svět skutečný. Stejně jako na světě, tak i na internetu jsou dobrý a zlí lidé. Ba naopak, tím, že na internetu se může hodně lidí schovat pod anonymitu, jsou lidé ještě horší jak zlí lidé ve skutečnosti. Hlavně tím myslím, že šikana tam existuje stejně jako ve skutečnosti.
Moje rada na závěr? :) Zvedněte hlavy od klávesnic, otevřete oči a na internetu buďte tam jen ten čas, který tam opravdu potřebujete být.:)

Jane :
Ahoj Omlouvam se, nejak mi prvni tema uteklo, mam docela narocnou praci,tak je mozne ,ze jsem nebyla na mailu.

Internet a my

Zažila jsem dobu, kdy internet vznikl, kdy to byl to doslova adrenalin se připojit, byla to chvíle napětí a zárověń pro mě odměna po škole "brouzdat" na netu.
Dnes je to první věc, kterou ráno udělám, zkontroluji pracovní email, odpovím a surfuju vesele dále, nebot´internet se stal mým mocným pracovním nástrojem.
Je to obdivuhodné, kolik toho díky internetu zvládneme, ale naopak i nezvládneme. Jdou lidé, kteří tento nástroj potřebují,ale jsou i ti, kteří jej využívají jen na facebook a takovéto surfovánbí o ničem, to je pak doslova žrout času.
Osobně jej používám pracovně, ale také zajdu na různá fóra, kde se ptám na rady. Internet je pro mě dnes něco, bez čeho nedokážu být, jsem na něm závislá a občas si říkám, že mě pohlcuje až moc a chtělo by to někdo opravdu relax, vypnout a nekontrolovat pracovní email, ale to i díky mé práci nějak moc nejde.
Jak to máte vy? Používáte internet pro svou práci nebo k zábavě?

►Kiwi◄ :
A teď i můj názor ☺ No, se všema názorama jsem souhlasila a moc mě potěšila i Sárča, která přidala i video :) Tentokrát je názorů o něco méně, ostatní neodepsali, ale těší mě, že třeba teď onepatas napsal, že nestíhá. Někdo to totiž vůbec neudělal :( No nic,každopádně si vážím, že jste se VY!, blogerky a blogore :) Že jste se do toho takhle zapojili :) A už dost keců :)!

Internet. To je takové...všelijaké téma. Kdekdo z nás si život bez internetu nedokáže představit. Jako třeba i já. Nedokážu si představit, tu komunikaci. V tom si myslím, že je dobrý facebook. Já, jelikož skoro furt nemám kredit, facebooku dobře využívám díky online zprávám. Wikipedia. "Jan Hus...Ctrl+C, Ctrl+V, Microsoft Word - referát hotový". Youtube. Nedokážu si představit, že bych si nemohla pustit moje oblíbené video nebo písničku. A nesmím zapomenout na BLOG.CZ! Nedokážu si představit, to už vůbec ne, že bych neměla kam psát své úvahy, maximálně tak do sešitu. Blogování mě ohromně baví a nechci s tím přestat. Internet je myslím... pro tuto dobu velmi důležitý.

Omlouvám se, mám hlavu plnou testů a víc jsem v půl deváté z té hlavy prostě nevymáčkla :/ No, jen informace, přes dobu projektu jsem moc nepsala, ale mám v plánu to změnit :))
Krásný večer, děkuji za přečtení a dobrou noc ☻ ☻ :))!
►Kiwinda◄

PS : Dneska jsme ve škole dostali kiwi. Nejsem kanibalka, proč mi to dělají :(( :D :D :D ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 just-you--read just-you--read | Web | 17. února 2015 v 21:32 | Reagovat

ahoj veľmi nerada ťa otravujem a píšem ti to sem takto ale rozbehujem nový blog a chcela by som vedieť názor na to čo píšem ,, ak máš čas a chuť mohla by si ma navštíviť budem ti vďačná za tvoj názor a čas :) http://just-you--read.blog.cz/

2 Nicole Nicole | Web | 21. února 2015 v 11:45 | Reagovat

Ahoj písala si mi na blog o spriatelenie :) a samozrejme ťa beriem :)

3 Domilla Domilla | Web | 21. února 2015 v 16:54 | Reagovat

Velmi pěkný článek na zamyšlení :) Nejvíce mě zaujalo to od Sarči, když vidím kolik času tráví na internetě moje mamka a kolik např. já. Přitom to věkový rozdíl zas tak není, ale ten posun v technice...

4 Sárča Sárča | Web | 21. února 2015 v 19:17 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se článek líbil:))!
Všechny názory jsou hezky zpracované, a ukazuje to, jak každý má na danou věc jiný názor..:) Super:)

5 Angelique Angelique | Web | 26. února 2015 v 21:52 | Reagovat

zdá se mi, že největší problém je, že s lidmi komunikujeme hlavně přes net - pak to není vyloženě zaplácání času s něčím umělým - píšeme si s lidma a tak.. ale přesto o nemá na to, když s těma lidma jsme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama